Вівторок, 11.08.2020, 06:36

«  Грудень 2019  »

Головна » 2019 » Грудень » 16 » Чарівна країна – театр!
Чарівна країна – театр!

12 грудня здобувачі освіти середньої та старшої ланки зібралися у затишній актовій залі на заході таланту та вправної акторської гри.

Перші згадки про театр відносяться до 497 року до н.е. Саме в цьому році, згідно з письмовими джерелами, в Греції в перший раз пройшло свято, присвячене богу Діонісу. Та й на Русі здавна любили театральні дійства, адже театр – це глибоке море, хвилі якого – натхнення, талант і творчість дарують глядачеві радість від зустрічі з піднесеним і прекрасним. І ця радість повертається по невидимим ниткам до акторів, спонукаючи їх творити все нові і нові вистави. Хвиля творчості накрила і нашу школу.

На цій сцені ми побачили, як володіють словом та театральною майстерністю здобувачі освіти навчального закладу №5.

Байковий, один із панівних і найпродуктивніших, жанр має давню й багату традицію у світовій і, зокрема, українській літературі, розквіт якого у нашій країні пов’язують із іменем Леоніда Глібова. На театральному святі таланту глядачі згадали деякі твори видатного байкаря з України, переглянувши виступи 5-А («Ґава і Лисиця», «Півень і Зозуля», «Вовк і Кіт», «Муха і Бджола») та 8-А («Півень і Зозуля»).

У будь-якій ситуації українець знайде смішинку, що перетворить прикру пригоду на повчальну історію. Здобувачі освіти 6-Б класу обрали гумореску «Як вареники варили кум і я» від володаря слова – Павла Глазового, у якій кожен співвітчизник, напевне, зможе упізнати себе, або ж принаймні свого ближнього…

Гуморески Глазового – життєві. Притаманні поету любов до Батьківщини, до свого народу, вболівання за українську мову, мистецтво донесені до людей у гумористичній формі допомагають їм переосмислити своє буття. 8-Б ще більше ознайомив глядачів з творчістю письменника.

Класикою стають ті твори, у яких порушуються проблеми актуальні для різних епох. Саме тому сатирична комедія І. Карпенко-Карого «Мартин Боруля» увійшла до репертуару нашого театрального фестивалю. Безліч життєвих ситуацій, колоритний гумор та соковита гра 10-А класу змусили задуматися над простими людськими цінностями.

Павло Кущ – відомий письменник-сатирик, лауреат Літературної премії імені Остапа Вишні, наш земляк. Автор прозових книг для дітей, в основі яких лежать згадки про дитинство письменника. Здобувачі освіти 5-Б класу так захопилися повістями Павла Куща, вивчаючи літературу рідного краю, що підготували уривок пригодницької історії «Далі буде…».

Свого часу повість «Тореадори з Васюківки» Всеволода Нестайка увійшла до переліку золотої класики української літератури і була перекладена двадцятьма мовами. Чудове вміння автора створювати гумористичні історії доводить читачів до нестримного сміху. Саме позитивний настрій учні 7-А класу подарували глядачам з постановкою уривку  цього твору.

«Кайдашева сім’я», одна із найяскравіших повістей української літератури, покликана розкрити трагедію села Наддніпрянщини у ХІХ столітті. Уривок з напруженої повісті показали здобувачі освіти 10-Б класу, змусивши увесь зал реготати та хвататися за животи.

Комедії Олексія Коломійця «Фараони» понад 50 років. Вже минулася спільна мрія про соціалізм і комунізм, вже колгоспи перетворились на «інші форми власності», а про село говорити і писати стало не модно… Але! Стосунки між чоловіками та жінками не змінилися. Уривок з комедії зіграли учні 11-А класу.

Усі класні колективи, які взяли участь у театральному фестивалі, були нагороджені грамотами та бурхливими оплесками глядачів.

І знову ми переконалися, що наша школа сповнена талантами!

Переглядів: 119 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2019  »