Середа, 18.10.2017, 05:46

«  Грудень 2015  »

Головна » 2015 » Грудень » 18 » Місячник безпеки
Місячник безпеки

З 02.11 по 27.11  2015 року в ЗОШ №5 проходив Місячник  безпеки життєдіяльності.

Мета місячника:

• формувати навички здорового способу життя, громадянського світогляду й громадянської позиції підростаючого покоління щодо забезпечення безпеки життєдіяльності;
  • підвищити рівень самоусвідомлення про необхідність дотримання правил протипожежної безпеки
  • попередити трагічні випадки при виникненні надзвичайних ситуацій.

Завдання місячника:

• ознайомлення зі статистикою трагічних випадків під час пожеж;
  • акцентувати увагу дітей на дотриманні правил безпечної поведінки як удома, так і на вулиці, під час відпочинку та дозвілля тощо;
  • закріпити знання учнів з питань пожежної безпеки;
  • відпрацювати навички дій дітей у випадку виникнення надзвичайних ситуацій, у тому числі пожеж;
  • виховувати розсудливість, почуття відповідальності за свої вчинки, повагу до праці робітників пожежної охорони.

Учнями школи була відвідана бібліотека, де Шевченко Галина Володимирівна ознайомила з тематичною виставкою книжок «Віч-на-віч з небезпекою».

Активи старших класів  провели з однокласниками вікторини на знання правил безпечної поведінки при пожежі; правил користування газовими та електричними приладами; правил поведінки з незнайомими людьми та незнайомими предметами; правил поведінки в надзвичайних ситуаціях.

З учнями  було проведено вивчення схем евакуації на кожному поверсі на випадок пожежі.

Пройшов конкурс малюнків серед учнів 1-7 класів, переможцями в молодших класах стали:

І місце         Ілієва Настя 2-Б Забуга Ілона 3-В

ІІ місце        Маклакова Настя 3-А Шофорост Руслан 3-А

ІІІ місце       Телевко Антон 3-Б  Сисовська Ліза 3-В

У середній ланці призові місця отримали:

І місце     Солопенко Настя 6-А, Носовська Катя  7-Б

ІІ місце        Кокора Настя, Сачко Аліна 6-А

ІІІ місце    Чернишов  Микита, Теплицька Лєра 6-А.

У 9-11 класах проведено диспути з теми: «Безпечне дитинство – майбутнє  країни». Він сприяв формуванню та закріпленню знань, умінь та навичок, отриманих під час  вивчення шкільного курсу  основ здоров’я.

Класні години  «Надзвичайні ситуації сьогодення; правила поведінки під час пожежі» сприяла формуванню знань правил безпечної поведінки як удома, так і на вулиці, під час відпочинку та дозвілля тощо. Класними керівниками було використано мультимедійну презентацію та відеофільми «Знати, щоб вижити. Евакуація при пожежі», «Правила безпеки – правила життя».

З учнями 5-11 класів був написаний навчальний тематичний диктант на протипожежну тематику «Вогонь – це друг, вогонь – це ворог!». Метою якого було не тільки перевірити орфографічну та пунктуаційну грамотність школярів, але й наголосити на небезпеці, яку несе недотримання правил поведінки з вогнем.

Учні 5-А та 7-Б класів разом з класними керівниками побували на екскурсії в пожежній частині №11. Школярі ознайомилися з важкою й небезпечною роботою рятівників, з різними видами техніки, одягали бойове пожежне спорядження.

З учнями 6-9–х класів проведена бесіда на тему: «Знищеного у вогні не повернути». Переглянули  відеофільм про пожежу на автозаправці під Броварами та на нафтобазі під Києвом.

Учні середньої та старшої ланки стали учасниками шкільного конкурсу на кращий літературний твір «Що я знаю про пожежника-рятівника?»  у номінаціях:

• Заняття пожежно-прикладним спортом;
  • Здоровий спосіб життя ;
  • Профілактика пожеж та їх гасіння;
  • Робота, навчання та побут професійних пожежників-рятівників.

Особливо слід відзначити роботи Кокори Анастасії (6-А),  Баранової Ірини, Савицької Лоліти, Жежулова Ігоря, Твердохліб Анастасії (9 кл.), Бачук Вероніки, Дубяги Ярослава, Суворової Ганни, Костромицької Валерії, Єсипової Софії (10-Б), Куліди Дарини (10-А).

Таким чином, проведення місячника безпеки сприяло розширенню знань учнів з питань безпеки при поводжені з вогнем; запобіганню трагічних випадків; підвищенню рівня самоусвідомлення про необхідність дотримання правил безпеки, заходи навчили учнів приймати оптимальні рішення щодо подолання пожежі, рятування свого життя та надання допомоги іншим.

Кокора Тетяна Володимирівна, керівник  гуртка «Юні журналісти»

Савицька Лоліта, ЗОШ №5, 9 клас

Переглядів: 247 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0