Середа, 13.12.2017, 18:46

«  Квітень 2017  »

Головна » 2017 » Квітень » 24 » МІСЯЧНИК ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ
МІСЯЧНИК ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ

Протягом березня в нашій школі був проведений Місячник енергозбереження. Оновлені класні куточки інформацією «Навчись берегти електроенергію сам і навчи іншого», проведені класні години «Бережіть електроенергію», написані міні-твори

«Якби я був міністром енергетики», проведено конкурс малюнків «Збережемо електроенергію».

31 березня   2017 року учні 9-11-х класів зібралися в актовій залі школи на інформаційну годину «Енергозбереження – крок до майбутнього», яку провели вчитель географії Таїсія Степанівна Заєць, учитель фізики Сергій Михайлович Гаубас та педагог-організатор Наталя Сергіївна Карасік.

Таїсія Степанівна розповіла про Міжнародне свято – День Землі. «Хай будуть мирні й радісні  Дні Землі для  нашого космічного корабля планета Земля, яка летить посеред  холодного космосу зі своїм   уразливим вантажем  --життям». Так записано  в документі ООН про запровадження  Дня Землі.   День  Землі відзначають весною, коли оживає природа  -21 березня,  на  день весняного рівнодення,  і 22 квітня. День Землі має свої символ, прапор, емблему.

Залежність між людиною, екосистемами  й планетою дуже складні. Люди навчилися використовувати  ресурси  Землі, часто забуваючи про те, що на їх створення   природа витратила мільйони, а інколи й мільярди років. Але ж природні ресурси  вичерпні й не відновлювальні, тому використовувати їх необхідно раціонально й  бережливо. Ось чому  практично немає на Землі людини, якої  б не стосувалася проблема енергозбереження.

Теплова енергія, газ, вода, електрична енергія – усі  ми стали помічати, як інколи нам  їх  бракує і як вони дорого для нас коштують.

У рамках Місячника з енергозбереження в школі проходив конкурс відеоробіт на тему: «Ні!» марнотратству, «Так!» – економії енергії». Протягом тижня всі бажаючі мали можливість на сайті школи віддати  голос за роботи, які найяскравіше виражають проблеми у сфері енергозбереження, як в Україні, так і в цілому світі, та розкривають шляхи вирішення цих проблем.

До мікрофону підходили представники кожного класу для презентації та захисту  відео роботи.

Заступник директора з навчально-виховної роботи Ольга Василівна Шматова   нагородила переможців конкурсу. І місце – 11-Б клас, ІІ місце – 10 клас, ІІІ місце – 9-Б клас.

Таїсія Степанівна знову звернула увагу присутніх на те, що за час свого існування людство пройшло шлях від задоволення елементарних потреб у їжі та житлі  до задоволення найрізноманітніших матеріальних та духовних потреб сьогодні, однією з яких є електроенергетика.  На сучасному етапі розвитку наша держава, на жаль, залишається однією з найбільш енергоємних країн світу. Темпи зростання споживання енергії перевищують нині темпи зростання чисельності населення Землі. Чи є способи вирішення цієї проблеми? Було продемонстровано відео «Енергоефективність у Німеччині», з якого  дізналися про досвід енергозбереження в іншій державі.

Потім педагог-організатор Наталя Сергіївна запропонувала учням «Абетку енергозбереження». Хоча астрономічні рахунки за комунальні послуги на час літнього періоду трохи зменшаться, це все ж не привід забувати про економію, бо, окрім заощадження власних коштів, це ще вагомий внесок в екологічну ситуацію, нехтувати якою просто неприпустимо.

Було запропоновано  відеоабетку енергозбереження, а старшокласники називали засоби, методи або форми економії енергії. За кожну правильну відповідь   отримували жетон. Наприкінці гри в учениці 10 класу Савицької Лоліти виявилася найбільша кількість жетонів, вона отримала звання «Експерта з енергозбереження» та спеціальний приз.

У кінці інформаційної години «Енергозбереження – крок до майбутнього» педагоги знову всім присутнім нагадали  про необхідність заощаджувати ресурси, адже це зовсім не складно. Варто почати з себе, просто вимкнувши непотрібне світло, чи щільно закрутити кран. Це прості та ефективні дії, що допоможуть заощадити кошти та зберегти довкілля.

Баганець Валерія, Гаращук Карина, 10 клас

Переглядів: 123 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0