Четвер, 19.10.2017, 22:04

«  Травень 2017  »

Головна » 2017 » Травень » 10 » «ПЕРЕМОГА, СВЯТА ПЕРЕМОГА!»
«ПЕРЕМОГА, СВЯТА ПЕРЕМОГА!»

Пройшло 72 роки, як закінчилася Друга світова війна, але відлуння її досі не затихає в людських душах. Ця війна відкинула назад цивілізації та забрала мільйони життів. Кожну весну, кожен травень душі загиблих звідусіль прямують у рідні краї, щоб побачити свою квітучу Батьківщину, за яку віддали життя.

05 травня 2017 року в ЗОШ №5 після уроків Мужності відбувся святковий концерт до Дня Перемоги «Перемога, свята Перемога». Його ведучі – педагог-організатор Наталія Сергіївна та вчитель фізичної культури Євген Вікторович.

На святі були присутні гості: ветерани Другої світової війни: Жмаєв Яків Микитович, Завальнюк Микола Антонович, Лукаш Григорій Іванович, Карташова Олександра Степанівна; Міріленко  Віктор Павлович, підполковник, офіцер запасу, учасник бойових дій в Афганістані, випускник 1971 року нашої школи; Лаєр Юрій Олександрович, голова  комітету  мікрорайону «Нагірна частина», його заступник Шептій Галина Михайлівна та члени комітету мікрорайону- Рева В’ячеслав Борисович, Абакумов Євген Єгорович; письменники рідного краю Ольга Дмитрівна та Андрій Олександрович Будугаї.

Не старіє, не зникає пам’ять про ту страшну війну. Вона живе в старих фотографіях та пожовклих фронтових листах, у свіжих квітах на могилах загиблих солдат та офіцерів, у фільмах і піснях про війну.

Шкільний хор під керівництвом учителя музики Христини Сергіївни Солонської виконав пісні «І все про ту весну» та «На безіменній висоті».

Учні школи дякували ветеранам за врятований мир на Землі, за те, що живуть і будують майбутнє, за те, що квітнуть сади,  та дарували їм прекрасні  пісні, хореографічні постановки.

До всіх присутніх звернувся ветеран Другої Світової війни Завальнюк Микола Антонович, згадав жахливі роки війни, біль утрат та радість Перемоги, побажав миру нашій українській землі.

Ольга Дмитрівна Будугай прочитала свою поезію, присвячену нашій землячці Герою Радянського Союзу, льотчиці Євгенії Максимівні Руднєвій  «Зірка Євгенії Руднєвої». Андрій Олександрович під гітару виконав власну пісню «Десант іде», про моряків-десантників, які в 1943 році визволили наш Бердянськ від німецько-фашистських загарбників.

Наприкінці святкового заходу учасники концерту та гості сфотографувалися на пам’ять.

Після концерту на шкільному подвір’ї відбулася урочиста лінійка до Дня Перемоги.

Весна іде, і переможним кроком

В тюльпановому вічному вогні

Йде травень, крізь хвилини, дні і роки

Несе нащадкам спогади свої.

Перед школярами, їхніми батьками, педагогами, гостями виступили: Міріленко  Віктор Павлович, Лаєр Юрій Олександрович та директор ЗОШ №5 Вікторія Миколаївна Саютіна. Вони звернулися до ветеранів війни зі словами безмежної вдячності за перемогу в тій далекій страшній війні, побажали їм жити довго й щасливо.

Ветерани – люди, які пережили ту страшну й жорстоку війну, але більшість з них, на жаль, можна побачити тільки на фотографіях. Вони пішли з життя, але не зникли з нашої пам’яті. Учні принесли на лінійку фото своїх рідних, які загинули в роки Другої світової, та вшанували їхню пам’ять хвилиною мовчання.

Іще не згасли спогади про страшні події жахливої, жорстокої війни, яка принесла стільки горя на українську землю, як сьогодні на нашу Батьківщину прийшло нове лихо, біль утрат у зоні АТО. Але найстрашніше, коли ветеран, що вижив у тій війні ховає онука, який загинув у цій війні. Вразила серця всіх присутніх, і дорослих, і малечі, пісня «Над землею тумани» у виконанні Тільки Катерини та учнів 11-Б класу.

Учні 2-б класу виконали пісню про дідуся, який воював на тій жахливій війні.

Ведуча лінійки – Наталія Сергіївна – побажала всім мирного неба, багатих полів, повноводих річок та щастя й добробуту нашій багатостраждальній Україні. Запросила всіх присутніх посмакувати кашею з польової кухні.

Працівники Бердянського управління  ДСНС України в Запорізькій області  посприяли у приготуванні каші. Усі присутні на святі  змогли відчути смак солдатської каші!

Адміністрація школи висловлює вдячність батькам  ЗОШ № 5 за підтримку й забезпечення продуктами для виготовлення каші та заступнику начальника управління ДСНС України в Запорізькій області  Ізотову Володимиру Леонідовичу та кухарям – Манькові Олександру та Псьолу Павлові за приготування, доставку та роздачу каші.

Савицька Лоліта, 10 клас

Кокора Тетяна Володимирівна, керівник гуртка «Юні журналісти»

Переглядів: 205 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
«  Травень 2017  »