Неділя, 22.10.2017, 02:42

«  Вересень 2017  »

Головна » 2017 » Вересень » 26 » Перші уроки 2017-2018 н.р. «УКРАЇНА– Європейська держава!»
Перші уроки 2017-2018 н.р. «УКРАЇНА– Європейська держава!»

Перше вересня завжди символізує початок нового навчального року та викликає на різних етапах життя  різні почуття. Як хвилюються першокласники, коли вперше йдуть до школи. Як пишаються 11-класники, коли розуміють, що тепер на них рівняється вся школа.

Тема першого уроку завжди підбирається з особливою увагою. Завдяки першому уроку учнів можна настроїти на потрібний лад і направити їх у правильному руслі.

Оскільки 2017 рік є стартом Всеукраїнського експерименту щодо реалізації Концепції Нової української школи, то тематика Першого уроку «З Україною в серці», «Україна – європейська держава» була пронизана ідеєю формування у школярів базових компетентностей, які мають спрямувати увесь навчальний рік на співпрацю, взаємодопомогу, повагу, людяність, уміння вчитись та навчати інших, проявляти ініціативність та підприємливість не лише під час виконання освітніх завдань, а й стануть базовими компетентностями для вільного орієнтування в будь-якій життєвій ситуації.

Учні молодших класів на уроці декламували та інсценізували вірші,  грали «Хто швидше промовить кінцівку прислів’я», збирали речі, якими відрізняється український народ від інших народів у скриню, ознайомилися зі славетними українцями, з Конституцією України, народними символами, картою Європи. відповідали на питання вікторини «Чи знаєш ти свою країну?», створювали композиції з паперу «Уквітчана Україна» тощо.

Учні середньої  та старшої  школи поглибили знання про країни Європи, їх культуру, звичаї та традиції в контексті тісних відносин з Україною та євроінтеграцією нашої країни. Учні здійснювали віртуальні мандрівки та знайомилися з найвідомішими об’єктами України, віднесеними до Світової  спадщини  ЮНЕСКО, поглиблювали знання про країни Європи, їх культуру, звичаї та традиції в контексті тісних відносин з Україною та євроінтеграцією нашої країни. На уроці було використано відеоролик про країни Євросоюзу англійською мовою (оскільки клас вивчає англійську мову в повному складі), ігрові, тренінгові форми роботи, серед яких: гра «Хрестики - нулики», «Збери прислів’я», «Звідки родом казковий персонаж», «Мої побажання країнам Європи» тощо.

На перший урок завітали вчителі-ветерани нашої школи: колишній директор Тесленко Людмила Василівна, вчитель хімії  Мельникова Ніна Олександрівна, вчитель фізичної культури Остапенко Людмила Василівна, вчитель праці Тарасенко Тамара Олексіївна. Вчителі-ветерани не тільки привітали учнів з початком нового навчального року, а й жваво долучалася до обговорення теми уроку, розповілипро свій досвід та наголосилина значимості освіти та самоосвіти в житті сучасної людини.

Перший урок 2017-2018 навчального року був спрямований на виховання гуманістів і справжніх патріотів своєї держав. Кожен учень запам’ятав, що серед великої кількості країн, Україна теж має чим пишатись. Її працьовитий народ пережив чимало скрутних часів і зараз проходить нелегке випробування. Але заради щасливого майбутнього, віри в краще, миру та злагоди на всій планеті саме ми з вами маємо докладати зусиль.

Заступник директора з НВР

Шматова О.В.