Вівторок, 11.08.2020, 06:24

«  Грудень 2012  »

Головна » 2012 » Грудень » 18 » РОДИННЕ СВЯТО
РОДИННЕ СВЯТО

У вівторок, 27 листопада 2012 року, в актовому залі нашої школи пройшов прекрасний захід «Родинне свято», яке підготувала й провела бібліотекар Галина Володимирівна Шевченко.

«Родина», «рід»  - які слова святі,

Вони потрібні кожному в житті,

Бо всі ми з вами гілочки  на дереві,

Що вже стоїть віки.

Це -  дерево наш славний родовід,

Це батько, мати, прадід твій і дід.

Рід людський – вічний. Де йому початок, де край?

Відповіді на це питання спробували дати родини учнів 5-6-х класів. 5-А – Німич Микита та його мама, 5-Б – Титова Дар΄я та її мама, 6 клас – НосковБогдан, його бабуся й сестричка Катруся.

Ці родини довго готувалися до свята: вони склали свої «родинні дерева», девіз, герб сім΄ї, підготували слайдові презентації «Моя родина», випустили газети «Моя сім΄я».

Галина Володимирівна підготувала для учасників питання: що значить слово «щастя», від чого залежить краса людини, яка краса важливіша – зовнішня чи внутрішня?

Кожна родина відповіла, що щастя – це коли в сім΄ї панує лад, мир, злагода, взаєморозуміння, взаємопідтримка.

Потім кожна сім΄я прокоментувала своє домашнє завдання: «Родове дерево». Глядачі із задоволенням їх розглядали на екрані. Естетичні, творчі, цікаві проекти! Нам сподобалося!

Учасники свята складали народні прислів΄я про сім΄ю (із запропонованих пазлів), діти розповіли, як вони допомагають батькам, а батьки – як їм вдається залучити малих до праці.

Як треба ставитися до батьків? – пролунало питання. Треба їх любити, шанувати, допомагати, приносити в дім мир і спокій.

Під час свята пролунали прекрасні українські пісні «Роде мій», «Моя сім΄я», «Мама і тато», «Українська родина», які виконали вчитель музики Юлія Вікторівна Лесик та учні 5-Б класу Зайцеві Августа та Єва, ВирвичАльона, 8-А класу – Харченко Даша.

Були розіграні сценки з оповідання В.Сухомлинського  «Чорнобривці», з повісті І.Нечуя-Левицького «Кайдашевасім΄я», сценка «Не загубив, а знайшов». Їх виконавці – учні 4-Б класу Почекайло Костянтин та Іщик Діана , 11-А класу – Копейко Юлія, Алфьоров Антон, Рябоволик Юлія, Панченко Владислав.

Галина Володимирівна нагадала всім присутнім, що родина – це не тільки рідні.

Це і клас, і школа, і весь народ. Потрібно вивчати, шанувати свій народ, його мову, землю свою, рідний край, бо ми є  частинками цього всього. Тут живуть наші батьки – тут коріння роду, що сягає сивої давнини.

Родини-учасниці намалювали, як вони уявляють своє родинне гніздо.

Наприкінці свята Галина Володимирівна звернулася до нас, учнів, з дуже хорошими словами.

Пишайтеся своїм родом, своєю родиною, рідним краєм,    дбайте про нього. Зберігайте славні родинні традиції, пам΄ятайте про своїх славних прадідів -  засновників роду. Любіть та шануйте маму й татуся, братів та сестер, бабусь і дідусів. Коли подорослішаєте, можливо, доля покличе вас далеко від  батьківського порога. Нехай же тоді стежка добра та людяності якомога частіше повертає вас до рідної хати, де зараз минають світлі  роки дитинства. Зростайте справжніми людьми!

Родинам-учасницям були вручені грамоти за творчість, майстерність завучем школи Людмилою Степанівною Богословою.

Свято закінчилося, а виходити із залу не хотілося, адже було так затишно, приємно. Спасибі Галині Володимирівні та артистам, родинам Німич, Титових, Носкових за хороший настрій, доброту та щирість.

Тахтаджиєв Єгор, Жежулов Ігор

ЗОШ №5, 6 клас