Вівторок, 11.08.2020, 06:15

«  Листопад 2014  »

Головна » 2014 » Листопад » 14 » РОДИННЕ СВЯТО «Іде назустріч юним мудрість сивочола»
РОДИННЕ СВЯТО «Іде назустріч юним мудрість сивочола»

16 жовтня 2014 року в ЗОШ №5 у рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек пройшло родинне свято «Іде назустріч юним мудрість сивочола», учасниками якого були учні 4-х класів, бабусі, дідусі та вчителі. Тепла, затишна оселя свята, рідні обличчя, добрі серця бабусь та дідусів сприяли розумінню дітей про те, що треба завжди пам’ятати про своїх рідних, не забувати зайвий раз поцікавитися їх здоров’ям.

Наше старше покоління – це золотий фонд, скарбниця досвіду та знань, а можливо й той скарб, що шукає й не може знайти Україна, щоб стати заможною та щасливою. Людська осінь, як і природа, буває різною. В одних вона палахкотить розмаїттям барв, в інших – тихим бабиним літом, у третіх -  присмерком, а то й нудьгою, яка пливе в прірву безнадії. Повага й шанування старшого покоління – закон нашого життя.

Учасники свята брали участь у різноманітних конкурсах, вікторинах, спрямованих на шанування найбільших цінностей людського життя – любові й поваги до старшого покоління, любих бабусь і дідусів. Діти вітали  своїх рідних добрими, ласкавими віршами та піснями, ділилися між собою тим, чому навчили їх близькі люди.

Народна мудрість говорить: життя прожити – не поле перейти. Тому той, хто власною дорогою життя дістає й старості, - щаслива людина. Це час, коли вже збудовано дім, посаджено не одне дерево, стали дорослими діти та радують онуки й правнуки. Кажуть, що бабуся й дідусь люблять онучків більше, ніж своїх дітей. І знають набагато більше загадок і казочок. Ось бабусі й дідусі взяли участь у вікторині «Угадайте казку», а потім, коли ведуча називала дати народження дітей, дорослі повинні були назвати, хто це.

Діти довели, що вони можуть із зав’язаними очима знайти бабусю й дідуся, розпізнати їх за голосом. Під час свята учні ознайомилися з творами художньої літератури (казками, легендами, оповіданнями), із висловлюваннями письменників та педагогів про повагу до старшого покоління.

Бібліотекар школи Галина Володимирівна Шевченко, яка організувала й провела це свято, звернулася з щирими словами до дітей: «Шануйте своїх рідних, пам’ятайте про них, не забувайте зайвий раз поцікавитися їхнім здоров’ям, запитати, яка рідним потрібна допомога. Пам’ятайте, чим довше живуть наші бабуся й дідусь, тим більше мудрості й душевної теплоти вкладуть вони в наше серце. Пишайтеся своїми дідами та прадідами, адже від них іде ваш рід. Нехай ніколи не згасне родинне вогнище. І нехай це свято стане початком доброї традиції – частіше збиратися ось так, усією родиною. Адже не дарма кажуть, що «Козацькому роду – нема переводу».

Старшому поколінню побажала здоров’я й довгих років життя, щоб діти для них завжди були гордістю, а онуки – радістю; щоб осінь золота була щасливою, а цей сонячний день – веселим і приємним.

Свято пройшло цікаво, тепло, по-домашньому, закінчилося гаслом: «Нехай ніколи не згасне родинне вогнище!»

Переглядів: 457 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
«  Листопад 2014  »