Середа, 18.10.2017, 05:39

СВЯТО ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Гаращук Карина, 10 клас

СВЯТО ДО ДНЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

11 листопада 2016 року в актовій залі нашої школи відбулося свято, присвячене Дню української писемності та мови «Наша мова калинова» для учнів 5-11 класів.

«Найбільше й найдорожче добро кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподівання, роздуми, досвід, почування», - писав відомий український письменник Панас Мирний.

О слово рідне! України слава!

Богдана мудрість і Тараса заповіт.

І гул століть, і сьогодення гомін

В тобі злились, як духу моноліт.

На святі звучали вірші та лунали пісні  про Україну, прекрасну українську мову у виконанні учнів 10 класу Баранової Ірини, Савицької Лоліти, Ярошонок Ольги; 11-А класу Лебедченко Анастасії, Сібірко Аліни; Янакової Вікторії (9-А), Зайцевих Єви та Августи, Тітової Дар’ї; Панчук Катерини (7-А).

Багато держав є, людей і мов різних,

Та кожному мила одна лиш, єдина,

Найкраща з усіх, то є рідна країна.

Мені ж наймиліша – моя Україна.

На підтвердження цих слів учні 7-А класу інсценізували байку Леоніда Глібова «Бджола і мухи».

На святі звучали поетичні рядки про наших славних предків – запорозьких козаків, сильних, мужніх, сміливих захисників рідної землі, православної віри.

Учні 3-Б класу – славні козачата -  (класний керівник Ірина Володимирівна Горобій) виконали козацьку пісню, прочитали вірші про славних лицарів-запорожців.

Учні 7-А класу  виконали козацьку пісню  «Ой з нашого роду не качайте воду» та гарно її інсценізували.

Учитель української мови та літератури Кокора Тетяна Володимирівна привітала Хомінського Микиту (5-А), призера II (міського) туру VІІ Міжнародного   мовно-літературного конкурсу  учнівської та студентської молоді імені Тараса Григоровича Шевченка.

Зі сцени лунали гуморески про те, як паплюжать українську мову, перекручують її                    (у виконанні Попової Софії, Кальченка Владислава – 7-Б, Жежулова Ігоря – 10 клас, Калмикова Данила, Титової Дар’ї – 9-Б). Учні-артисти гуморесками довели, що мовна культура є свідченням вихованості та розумового інтелекту молодої людини.

Людині визначено Богом місце народження, країна, небо; вона не може нічого того поміняти, як не може поміняти саму себе. А якщо щось із того призначеного їй поміняє, то не на краще, бо чуже не буває кращим. І куди б ти не пішов, твоя Батьківщина, земля твоя, твоя мова, твій народ завжди будуть з тобою.

Читайте до болю знайомі рядки,

Вклоняйтесь кожному слову.

Кров’ю кляніться нести у віки

Свою материнську мову!

Такими словами закінчили свято вчителі української мови та літератури Тетяна Володимирівна Кокора та Оксана Петрівна Страшко. Під час заходу присутні – учителі, учні та їхні батьки – переглянули прекрасну презентацію, яку створила педагог-організатор школи Наталя Сергіївна Карасік.

Переглядів: 126 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2016  »