Понеділок, 21.08.2017, 15:57

«  Квітень 2016  »

Головна » 2016 » Квітень » 20 » ТЕАТРАЛІЗОВАНІ ПОСТАНОВКИ ЗА КНИГАМИ-ЮВІЛЯРАМИ «ТЕАТРАЛЬНА ВЕСНА»
ТЕАТРАЛІЗОВАНІ ПОСТАНОВКИ ЗА КНИГАМИ-ЮВІЛЯРАМИ «ТЕАТРАЛЬНА ВЕСНА»

Жежулов  Ігор, Баранова Ірина,  ЗОШ №5, 9 клас,

педагог-організатор Карасік Н.С.

31 березня 2016 року в актовій залі школи зібралися шанувальники невичерпної творчості та акторської майстерності на першому шкільному фестивалі «Театральна весна», який проходить у рамках інтелектуально-творчого проекту «Райдуга Успіху». Не дарма цей фестиваль проводиться саме зараз, адже 2 квітня ми відзначаємо Міжнародний день дитячої книги.

У книг, як і в людини, бувають різні долі. Деякі не встигли з’явитися у світ, як забуваються, інші ж -  ідуть поруч із нами все життя. І цього року багато улюблених книг святкують ювілей, тому наш фестиваль присвячено книгам-ювілярам.

Книга – мудрий друг, який, не вміючи говорити, розказує про незвичайні пригоди й подорожі, про дива й чудеса, про навколишній світ. Хто з нас не любить цікаві й веселі пригоди?

Особливо, коли їх герой – дотепний барон Мюнхгаузен. Цього року ця книга відзначає неймовірний ювілей – 235 років. Найцікавіше те, що за часів написання твору  справді жив реальний барон Мюнхгаузен. Після виходу  книги у світ його дім перетворився на музей на честь літературного героя. Хоча сам барон не дуже радів своїй славі.  Кожен може знайти в цьому творі щось захоплююче, цікаве, чарівне й водночас повчальне та дуже смішне. Тому ця книга стала однією з найпопулярніших у світовій літературі.

Учні  7-А класу підготували театралізовану постановку  невеличкого уривку з книги «Пригоди барона Мюнхгаузена»  (режисер-постановник – класний керівник 7-А Тузова Ганна Олексіївна).

Минуло багато років з того часу, як жив і творив видатний український  поет, байкар, громадський діяч Леонід Іванович Глібов. Проте актуальність його творів не менша, ніж півтора століття тому.  Кращі доробки письменника збагатили скарбницю української культури, здобули широке визнання в народі й забезпечили  автору вдячну пам’ять нащадків.

Учнівський колектив 6-Б класу під керівництвом класного керівника Сорокіної Ірини Сергіївни представив на суд глядачів   байку «Лев та Миша».

Художня форма, яка передбачена жанром байки, дає змогу показати різноманітні негативні прояви суспільного буття або людської сутності. Під масками тварин ми впізнаємо інколи своїх знайомих, а інколи -   себе. Учні 6-А класу підготували театралізовану постановку байки Леоніда Глібова «Бджола і муха» (режисер-постановник – класний керівник  Страшко Оксана Петрівна).

Кожна байка змушує читача замислитися, проаналізувати свої вчинки й зробити певні висновки. І ми  чудово розуміємо, що серед людей багато таких, як Бджоли, але ж чимало зустрічаємо й Мух!

Учні 8-Б класу під керівництвом Міріленко Марини Іванівни представили  постановку  на книгу одного із найвідоміших письменників, що працював у жанрі детективу – Артура Конан Дойля. Гучну славу письменнику принесла його збірка оповідань про Шерлока Холмса, яка цього року відзначає 125-річний ювілей.

З творчістю видатного поета Самуїла Яковича Маршака ми знайомимося з самого дитинства, коли матусі чи бабусі читали нам цікаві й захоплюючі, веселі й прості для дитячого сприймання історії. Його твори й досі актуальні.

Цікаво: у чому  секрет їхнього  довголіття?

Учні 5-Б класу під керівництвом класного керівника, Шевченко Галини Володимирівни, підготували театралізовану постановку твору «Багаж». До речі, йому в 2016 році виповнюється 90 років.

Усі ми з вами десь глибоко в душі віримо в дива, особливо в чарівну ніч перед Різдвом. Однойменна повість Миколи Васильовича Гоголя входить до першої збірки письменника «Вечори на хуторі біля Диканьки». У цьому творі автор змалював милу його серцю Україну, де він народився та виріс. Разом з героями повісті ми поринаємо в казкову атмосферу місячної зимової ночі з веселими колядками,  «філософськими розмовами» чоловіків на підпитку, жіночими плітками, витівками нечистої сили та палким коханням,  заради  якого й Чорта осідлаєш, і черевички в самої цариці дістанеш. І все це замішано на іскристому гуморі, соковитих образах персонажів.

Цій повісті цього року виконуються 185 років, але й сьогодні ми із задоволенням перечитуємо її знову і знову, і кожен знаходить у ній «щось своє». Щаслива розв’язка робить повість «Ніч перед Різдвом» ще більше схожою на казку.

Учні 7-Б класу (режисер-постановник – класний керівник  Буриліна Інна В’ячеславівна) інсценізували  уривок з повісті «Ніч перед Різдвом».

Гумор – невід’ємна складова людського життя. Він допомагає нам зняти нервове напруження, вийти зі складної ситуації. Мабуть, саме тому завжди популярними були й будуть різножанрові гумористичні й сатиричні твори. Учні 9 класу представили глядачам авторську постановку «А Грибоедов утверждает: и горе от ума бывает» (режисери-постановники Кокора Тетяна Володимирівна та Баранова Наталя Анатоліївна).

Театралізована постановка 9-класників викликала бурю овацій!

На жаль,  театральний фестиваль завершився. Заступники директора з навчально-виховної роботи – Тетяна Олексіївна Єрмакова та Ольга Василівна Шматова -  подякували  акторам  за такі неймовірно цікаві постановки та нагородили всіх учасників фестивалю почесними грамотами.

У народі кажуть: «Хто багато читає, той багато знає». І це правда. Книга розкриває нам цікавий світ, допомагає мандрувати через століття й краще розуміти сьогодення.

Так, книга – вчитель, добрий друг вона,

Завжди порадить щиро й допоможе.

В ній людства мудрість зібрана земна,

Тому вона – усе на світі може!

Це знань могутнє й чисте джерело,

Що не міліє – повниться з роками!

І якби там людині не було,

А мудра книжка завжди поруч з нами.

Переглядів: 271 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
«  Квітень 2016  »