Субота, 08.08.2020, 22:19

«  Грудень 2013  »

Головна » 2013 » Грудень » 12 » Торговля людьми как нарушение прав человека
Торговля людьми как нарушение прав человека
09.12.13 в понедельник в актовом зале нашей школы был проведен лекторий "Торговля людьми, как нарушение прав человека". Лекторий провели: Карпова Лина Николаевна (практический психолог), Глушко Юлия Ильинична (педагог социальный), Гуга Стелла Ивановна (педагог-организатор).

Тема заходу:«Торговля людьми как порушення прав людини »

Мета заходу:

1. Підготувати учнів до сприйняття явища торгівлі людьми як комплексної проблеми;
  2. Ознайомити учнів з основними шляхами потрапляння українських громадян до тенет торговців людьми, навчити вирізняти різні види                оголошень;
  3. видокремити основні моменти, на які потрібно звертати увагу при виїзді за кордон, розвивати вміння аналізу та узагальнення, виховувати відчуття командної роботи;
  4. ознайомити учнів з діючим національним та міжнародним законодавством з проблеми торгівлі людьми; навчити учнів використовувати законодавчі акти як захист у ситуації торгівлі людьми;
  5. Сформувати уявлення учнів про права людини, які вона має від народження, а також, які права порушуються в ситуації торгівлі людьми;
  6.  Розвивати навички безпечної поведінки;
  7. Зфор­мувати почуття співпереживання та поваги до прав інших людей.

Серед найголовніших порушень прав людини в сучасному світі актуальним є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Наприкінці Х1Х сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна.

Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати добру роботу. Спритні ділки щороку використовують сотні таких шукачів.

Наша держава – це країна, з якої, як правило, здійснюється експорт жінок на світові ринки інтимного бізнесу – в Туреччину, Італію, Польщу, Іспанію, Німеччину, країни колишньої Югославії, Угорщину, Чехію, Грецію, Російську Федерацію, Об’єднані Арабські Емірати, Ізраїль, Сполучені Штати Америки та інші країни. В міжнародній системі Україна визначена як країна - постачальниця жінок. Саме громадянки України зараз складають значну частину живого «товару» на відкритих і таємних ринках Європи та Азії. Ряд експертів одностайно висловлюються про те, що торгівля людьми є однією з галузей кримінального бізнесу, що розвивається найбільш стрімкими темпами в світі; у цій індустрії домінують добре організовані кримінальні синдикати; одержані прибутки йдуть на фінансування інших різновидів злочинної діяльності, в тому числі торгівлі наркотиками та зброєю.

На сьогодні проблема боротьби з торгівлею людьми (особливо жінками) стала надзвичайно актуальною для нашої держави. Україна, як і більшість країн Центрально-Східної Європи, вже має досить тривалий сумний досвід втрати значної кількості жінок і дівчат, вивезених з її території за кордон, де вони стають жертвами різноманітних методів та форм експлуатації, найпоширенішою з яких є примушення до заняття проституцією.

Негативний вплив від торгівлі людьми полягає ще й у поширенні венеричних захворювань, СНІДу, формуванні моральної деградації та відчуженості особистості, втрати родинних зв’язків, зруйнуванні суспільної моралі, небезпечному «звиканні» громадської свідомості до негативного явища, поширенні депресивних синдромів та суіцидальних тенденцій, зростанні агресивності та жорстокості. Торгівля жінками сприяє знищенню генофонду нації, оскільки злочинними угрупованнями втягуються у проституцію лише фізично здорові та найпривабливіші дівчата.

Переглядів: 666 | Додав: admin | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2013  »