Вівторок, 20.04.2021, 21:38
Вітаю Вас Гість | RSS

Бердянська ЗОШ I-III ступенів №5

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 10
Гостей: 10
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Поради психолога

У розділі матеріалів: 1
Показано матеріалів: 1-1

Завдання психологів у НУШ :

1. Медіація

Медіатор — це посередник у конфлікті, який допомагає досягти згоди. Будь-який шкільний конфлікт (протистояння учня та вчителя, груп дітей, колективне цькування, сварки серед педагогів тощо) — вибухонебезпечне явище. Тож виявляти та гасити його в зародку — спосіб забезпечити психологічний комфорт під час навчання.

А ще психолог -це незалежна особа, яка неупереджено розбирає мотиви та аргументи, а не «представник учителів».  

2. Психологічний супровід інклюзії

Психолог входить в спеціальну команду супроводу дитини з ООП, він має забезпечити психологічний супровід навчання, а ще — консультувати вчителів та батьків щодо створення ефективних умов для цієї дитини. Утім, фахівець не повинен виконувати обов’язки дефектолога, тож власне заняття та допомога в навчанні — не його сфера діяльності.

 

3. Навчання антистресу

Психолог сприяє збереженню та посиленню психічного здоров’я,  навчаючи школярів справлятися зі стресом та напругою. Хто, як не фахівець, має розповісти про те, як перемогти тривогу перед контрольною, перебороти негатив, вплинути на власний настрій, позбутися психологічної втоми наприкінці дня. У початковій школі ці навички можна розвивати в ігровій формі. Підлітки зазвичай і самі цікавляться різними техніками «управління собою».

4. Допомога вчителям

Щоб поліпшити психологічний стан вчителя, шкільні психологи мають взаємодіяти не тільки з дітьми, а й з учителями. Психолог має консультувати та надавати психологічну допомогу всім учасникам освітнього процесу. А ще — робити таку собі психологічну експертизу: сприяти вчителям в опануванні та розробці інноваційних освітніх програм і технологій.  Може, слоган «Дітей мають навчати щасливі вчителі» приживеться і в українських школах?

Практичний психолог | Переглядів: 96 | Додав: admin | Дата: 28.04.2020

Пошук
«гаряча лінія»
Проект"Почуй мене"
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажанняБердянська ЗОШ 5 © 2021