Четвер, 22.02.2018, 12:53
Вітаю Вас Гість | RSS

Бердянська ЗОШ I-III ступенів №5

Меню сайту
Категорії розділу
Twitter
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу


Интересные факты


Знаете ли Вы что ...

Cервис Vashopros.RU


Хорошо сказано!

Cервис Vashopros.RU


Каталог статей

Головна » Статті » Вчимося жити разом » проект вчимося жити разом

ЕФЕКТИВНЕ СПІЛКУВАННЯ

ЕФЕКТИВНЕ СПІЛКУВАННЯ

    20 жовтня 2016 року з учнями 10 класу було проведено тренінг № 2 на тему «Ефективне спілкування». Мета тренінгу: сприяти розвитку навичок комунікації, ознайомити з правилами ефективного спілкування».

   Тренінг розпочали зі знайомства: кожен учень по черзі продовжив фразу: «Мій друг сказав би про мене…».

    Далі класний керівник Кокора Тетяна Володимирівна зазначила, що спілкування - це складний багатоплановий процес встановлення контактів між людьми, який виникає з потреб спільної діяльності й охоплює обмін інформацією, вироблення єдиної стратегії взаємодії, сприйняття та розуміння один одного. Назвала 5 кроків ефективного спілкування – STEPS.

 

   

 

 

 

 

 

 

   

 

 

   Учні зіграли в руханку «Музичні хула-хупи», а потім зробили висновок, що їм сподобалося мати власний хула-хуп, а декому – ділити його з іншими, бо це були їхні близькі друзі.

   Потім класний керівник запропонував виконати задання № 1: прочитати матеріал про «Зони особистого простору» та записати в кола типи людей, яких можна туди допускати, і порівняти їх з однокласниками.

 

     Учні зробили висновок: існують чотири зони особистого простору; у спілкуванні важливо намагатися не порушувати дозволені межі.

   Потім виконали вправу «Говоримо по черзі». Учасники тренінгу давали відповіді на запитання карток, але говорити можна було не більш як 10 секунд. Коли час закінчувався, треба було передати слово наступному учасникові. Декому не вистачило часу, щоб висловитися, тому почували себе некомфортно. Зробили висновок: спілкування передбачає рівноправну участь усіх.

 

 

       

 

 

 

 

   Наступною було виконання вправи «Активне слухання». Робота в  парах: одні розповідали про цікавий випадок зі свого життя, а другі – поводилися згідно з карткою, яку вони отримали. Потім перші номери відповіли на питання: «Як ви зрозуміли, що вас слухають або не слухають?» Другі номери – на питання: «Як ви почувалися під час виконання цієї вправи?» Висновок: під час спілкування треба підтримувати зоровий контакт та уважно слухати співрозмовника.

   Потім провели мозковий штурм «Як продемонструвати ввічливість у спілкуванні?» Підсумували, що ніщо не коштує так дешево й не цінується так дорого, як ввічливість.

   Виконавши останню вправу «Залишаємося в темі», зробили висновок, що для ефективного спілкування важливо вміти залишатися в темі, адже дуже важко підтримувати спілкування, коли кожен говорить про своє.

    У кінці тренінгу учні закріпили набуті знання, зачитавши висновки з презентації.       

    Завершальна вправа «Відкритий мікрофон: школярі продовжили фразу «На цьому уроці я дізнався…» або «Мені сподобалося…»

 

Категорія: проект вчимося жити разом | Додав: admin (13.12.2016)
Переглядів: 105 | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук
Наша адреса
71118 Запорізька обл.
м.Бердянськ
вул. Руденко, 15
тел. (06153) 2–23–21
school_5_berd@ukr.net
«гаряча лінія»
Друзі сайту
Знайди себе
Спідометр
Узнай свой IP адрес -->
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання  
Бердянська ЗОШ 5 © 2018